A betegek kenete a betegek szentsége. A kenet – a hetedik a hét szentség közül – a beteg bátorítását is szolgálja. Általa a beteg a Szentlélek kegyelmét kapja, amely az egész embert segíti, megerősíti hitét és erőt ad, hogy betegségét erős lélekkel viselje, mi több, küzdjön is egészségéért, vagy pedig elfogadja a jó halál kegyelmét, ha Istennek ez az akarata. E kenetet veszélybe került hívőnek lehet érvényesen kiszolgáltatni, nem csak kifejezetten a halálveszély esetén.A szentség kiszolgáltatása: a szentség kiszolgáltatását a területileg illetékes plébánostól lehet kérni, de – amennyiben az nem elérhető – sürgős szükség esetén bármely környékbeli plébániáról. A Baján található egészségügyi intézmények betegei is a Belvárosi Plébániáról kérhetnek lelki támogatást.A szentséghez járulni lehet: 

  • a betegek miséje keretében, amely a belvárosi templomban évente, márciusban, változó időpontban valósul meg. 
  • háznál súlyos vagy tartós betegség esetén, előzetes egyeztetés után. Tartósan beteg vagy idős híveinket kérésre minden hónap első péntekén is felkeressük otthonukban. 
  • kórházban súlyos műtétre készülve vagy sürgős szükség esetén.

Sürgős esetben bármikor hívhatnak bennünket az alábbi telefonszámon: 

79/321-642   vagy   30/922-3489