A bérmálásról: a keresztény nagykorúság – és akinél szükséges, a keresztség, az első gyónás és a szentáldozás – szentségének felvételére kétéves ciklusban készítjük fel a „fiatal felnőtteket”. A felkészítés legkorábbi időpontja az általános iskola nyolcadik osztályától kezdődhet és a rá következő második év pünkösdjén lesz a bérmálkozás. Ha a jelentkező személyes hite még nem érett meg a hitben való megerősítés szentségére, vagyis a bérmálkozásra, akkor javasoljuk, hogy a hitoktatás folytatása mellett később jelentkezzen a szentség fölvételére. Számukra ajánljuk az ifjúsági hittanunkat, amelyen a középiskolás korosztályt érdeklő témákról beszélünk, számos vidám programot szervezünk egy jó hangulatú közösségben.A szentség felvételének alapfeltétele:

• a felkészítő alkalmakon való rendszeres részvétel, valamint
  • a hitéletben való előrehaladásnak a személyes igyekezete.

A keresztény nagykorúság szentsége az egyházunk közösségébe való önálló felelősségteljes bekapcsolódást jelenti, ezért rendkívül fontos a felkészítő alkalmakon (martüria) kívül a plébániánk istentiszteleti (liturgia), szeretetszolgálati (diakonia), és közösségi (koinonia) életével való találkozás is. Valamint számos kirándulást, egymással való találkozást, tábort szervezünk a jelentkezettek számára.

Keresztszülő – bérmaszülő – házassági tanú